ТОП 20 місць, які варто відвідати у Варшаві

Th, 28 Mar

Вітаємо у Варшаві – місті, де історія зустрічається з сучасністю, а кожен куток розповідає свою унікальну історію. Від величних королівських замків до затишних вуличок старого міста, Варшава пропонує безліч захоплюючих вражень, які чекають на ваше відкриття. Але чи знали ви, що одним з найкращих способів дослідити це місто та його околиці є міжнародний автобусний рейс? Зручність, доступність та можливість милуватися краєвидами по дорозі роблять цей спосіб подорожі ідеальним вибором для мандрівників.

У цій статті ми підготували для вас перелік ТОП 20 місць, які варто відвідати у Варшаві. Від історичних пам'яток до сучасних розважальних центрів – ми впевнені, що кожен знайде щось для себе. Тож давайте разом вирушимо в захоплюючу подорож по Варшаві!

1. Старе місто 

Воно було повністю зруйноване під час Другої світової війни, але потім було відновлене, використовуючи переважно картини італійського художника Каналетто 18 століття. З 1980 року входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ринкова площа (Rynek Starego Miasta), яка має багато кафе та ресторанів, охороняється Варшавською русалкою. 

Це центр Старого міста. Не пропустіть костел Святого Іоанна Хрестителя, головний католицький храм столиці, і Барбакан, один з небагатьох збережених частин міських укріплень 16 століття.

Сайт: https://stare-miasto.pl

Адреса: Stare Miasto.

Графік роботи: цілодобово.

Вартість квитка: безкоштовно.

2. Тракт короля (Trakt królewski)

Історичний маршрут, який йде від Старого міста до південних передмість Варшави. Він є королівським через те, що по ньому їздили польські королі, а також через те, що він містить «королівські» пам’ятники архітектури.

Маршрут починається на Замковій площі, де знаходиться Королівський замок. Потім він йде на південь по проспекту Krakowskie Przedmieście, вулицями Nowy Swiat, Aleje Ujazdowskie, Belwederska, Sobieskiego і закінчується в районі Вілянув, де була колишня резиденція Яна ІІІ Собеського. У 1994 році він, а також історичний район і Вилянувський замок були оголошені пам’ятниками історії.

Адреса: Krakowskie Przedmieście – Wilanów.

Графік роботи: цілодобово (у разі самостійної подорожі).

Вартість квитка: безкоштовно (у разі самостійної подорожі).

3. Королівський замок

Зведення було завершено в 1618 році. До 18 століття король і його наближені жили тут, але у 20 столітті сейм змінив їх, а замок став резиденцією президента.

Будинок на Замковій площі був повністю зруйнований під час окупації Польщі нацистськими військами. У масштабній реконструкції резиденції польських королів, яка почалася лише в 80-х роках минулого століття, вдалося відтворити як зовнішній, так і внутрішній вигляд.

Зараз це музей, де можна побачити колекцію Ланкороньских, яка включає дві роботи Рембрандта, а також відреставровані зали, меблі, картини, кераміку та вироби із срібла та бронзи.

Сайт: https://www.zamek-krolewski.pl/ 

Адреса: plac Zamkowy 4.

Графік роботи: Сади Королівського Замку: щодня з 10:00 до 18:00; Мідно-даховий палац: середа, субота-неділя: 10:00 – 17:00; усі інші місця та тимчасові виставки: вівторок – неділя: 10:00 – 17:00 (останній вхід о 16:00); понеділок – вихідний.

Вартість квитка: 

 • Королівський маршрут екскурсії: повний – 50 злотих, пільговий – 40 злотих, дитячий – 7-16 років – 1 злотий; 
 • Шедеври живопису: повний – 40 злотих, пільговий – 30 злотих, дитячий – 7-16 років – 1 злотий; 
 • Мідно-даховий палац: повний – 30 злотих, пільговий – 20 злотих, дитячий – 7-16 років – 1 злотий.
 • В середу вхід безкоштовний на постійні експозиції; дітям до 7 років – вхід безкоштовний.

4. Музей історії польських євреїв POLIN

У місці, де до війни проживали євреї, є інтерактивний музей. Відкриття відбулося в 2013 році, на честь 70 річниці повстання у Варшавському гетто. Фінський архітектор Райнер Махламяки створив будинок у стилі постмодерн зі скла, бетону та міді. Будівля отримала кілька престижних нагород в архітектурі. В 2016 році сам музей був визнаний кращим в Європі.

Ви побачите історію євреїв Польщі, починаючи з прибуття сюди єврейських купців у 16 столітті та закінчуючи масовими репресіями під час Другої світової війни. Експозиція складається з восьми галерей, які відображають побут єврейської громади Польщі кілька століть назад до коридора, через який євреї проходили в газові камери.

Сайт: https://polin.pl 

Адреса: Mordechaja Anielewicza 6.

Графік роботи: понеділок, середа, четвер, п'ятниця, неділя: з 10.00 до 18.00; субота: з 10.00 до 20.00; вівторок — вихідний день. З 8.04.2024 по 14.06.2024 – у всі будні дні початок роботи о 9:00 (окрім вихідного – вівторка).

Вартість квитків: 45 злотих для дорослих, 1 злотий – для дітей і студентів.

5. Лазенковський палац

Резиденція останнього польського короля Станіслава Понятовського розташована на штучному острові в парку Лазенкі та була побудована в стилі раннього класицизму. Під час війни інтер’єри були зруйновані картинами Рембрандта і Рубенса, і ремонт завершився тільки в 1964 році.

Навколишній палац парку займає 76 гектарів, що становить приблизно 120 футбольних полів. Насправді це три парки, які були побудовані в різний період часу: королівський парк 18 століття, романтичний парк 19 століття та модерністський парк 20 століття. З 19 травня по 29 вересня біля пам’ятника Шопену пройдуть безкоштовні концерти, на яких виконуватимуться твори великого композитора.

Сайт: https://www.lazienki-krolewskie.pl  

Адреса: Agrykola 1.

Графік роботи: 

 • палаци, оранжерея і театр доступні з вівторка по четвер та у неділю з 10.00 до 16.00, а в п’ятницю і суботу – з 10.00 до 17.00;
 • школа підхорунжих: з вівторка по четвер та у неділю з 10.00 до 15.45, а в п’ятницю і суботу – з 10.00 до 16.45; понеділок – вихідний день.
 • парк працює щодня від світанку до заходу. 

Вартість квитка: звичайний квиток – 40 злотих, пільговий – 20, діти та студенти – 1 злотий.

6. Національний музей у Варшаві

Більш ніж 150 років тому був заснований найбільший художній музей у столиці Польщі. У колекції є картини, скульптури, гравюри, малюнки, монети, медалі, книги, фотографії та ікони з античних часів до 20 століття. Проводяться короткострокові виставки.

Сайт: https://www.mnw.art.pl

Адреса: Al. Jerozolimskie 3.

Графік роботи: від вівторка до четверга, субота та неділя з 10.00 до 18.00, а в п’ятницю з 10.00 до 20.00. В понеділок – вихідний день.

Вартість квитка: 

 • постійні експозиції: повний квиток – 25 PLN, пільговий – 10 PLN, для дітей старше 7 років і студентів – 1 PLN;
 • тимчасові експозиції: повний квиток – 40 PLN, пільговий – 25 PLN. Огляд постійної експозиції доступний безкоштовно по вівторках;
 • екскурсія з гідом: для громадян – 250 PLN, для туристів – 350 PLN;
 • щоп'ятниці з 17:00 до 20:00 – на усі квитки знижка 50%.

7. Національна художня галерея Захента 

Однією з найстаріших, найбільших і найбільш шанованих галерей сучасного мистецтва в Польщі. Галерея раніше виставляла роботи постмодерністів, таких як Малевич, Пікассо та Сезанн. Зараз вона шукає і просуває молодих польських художників. Крім виставок проводяться воркшопи, зокрема для сімей.

Сайт: https://zacheta.art.pl 

Адреса: plac Stanisława Małachowskiego 3.

Графік роботи: триває щодня, крім понеділків, з 12.00 до 20.00.

Вартість квитка: залежить від часу відвідування; щочетверга вхід безкоштовний.

8. Палац культури і науки

«Подарунок» Сталіна Польщі, створений протягом трьох років 9000 робітників. Він має подвійне значення для жителів Варшави: з одного боку, це важлива частина міського середовища, а з іншого, це символ радянської влади.

Зараз там є кінотеатр, чотири театри, музеї еволюції та технологій, торговий центр, кав’ярні та ресторани, а також басейн. У першу чергу гостей приваблює оглядовий майданчик на 30-му поверсі, звідки можна побачити панорамний вид на місто.

Сайт: https://pkin.pl 

Адреса: plac Defilad 1.

Графік роботи: з 10:00 до 20:00

Вартість квитка: 14,90 eur.

9. Вілянівський палац і парк 

Комплекс знаходиться за десять кілометрів від історичного центру, куди веде Королівський тракт. У 1805 році тут відкрився перший музей країни.

Заміська резиденція короля Яна III Собеського, яку називають «польським Версалем», оточена парком, зробленим у французькому стилі, і є прикладом бароко-будівлі. Це популярне місце для відпочинку та зустрічей з друзями, коли погода гарна.

Сайт: https://www.wilanow-palac.pl 

Адреса: Stanisława Kostki Potockiego 10/16.

Графік роботи: 

 • палац: усі дні, окрім вівторка – 10.00 до 16.00;
 • парк: відкриття об 9:00, зачинення – 15:00 - 21:00 залежно від пори року та місяця відвідування; 1.11.2024 – вихідний.

Вартість квитка:

 • палац: повний квиток – 35 PLN, пільговий – 28 PLN, для дітей старше 7 років – 1 PLN; щочетверга вхід вільний (обмежена кількість квитків);
 • парк: повний квиток – 10 PLN, пільговий – 5 PLN, для дітей старше 7 років – 1 PLN

10. Мультимедійний парк фонтанів

Можна посидіти біля води вдень або відправити дітей на водний майданчик. Двічі на тиждень увечері відбувається світломузичне шоу, присвячене Варшаві, її історії та легендам. З трав’янистого схилу найкращий вид.

Взимку головний фонтан перетворюється на анімовану скульптуру, коли промені світла «танцюють» замість струменів води. Подання супроводжується різдвяними музичними композиціями.

Сайт: https://fontanna-multimedialna.pl 

Адреса: Skwer 1 Dywizji Pancernej WP.

Графік роботи: 

 • з неділі по четвер: 8:30 – запуск; 16:00-16:30 – спектакль з використанням насадок (без світла, лазерів і музики); 20:30-22:00 – видовище з використанням насадок і світла (без лазерів і музики); 22:00 – закінчення.
 • п’ятниця та субота: 8:30 – запуск; 16:00-16:30 – спектакль з використанням насадок (без світла, лазерів і музики); мультимедійне шоу – години залежать від місяця (перевірте на сайті); 22:00 – закінчення.
 • У разі несприятливих погодних умов (шторм, шторм, поривчастий вітер тощо) мультимедійний показ не відбудеться! Організатори шоу залишають за собою право змінювати розклад годин залежно від місяця.

Ціна квитка: безкоштовно.

11. Музей геології Державного геологічного інституту

Реалістичні опудала динозавра, кістки мамонта, шерстистий носоріг і печерного ведмедя вразять дітей. Зразки морської фауни, мінерали, скам'янілості, безхребетні копалини, корали та особисті речі відомих польських геологів також присутні.

У сувенірному магазині при музеї можна придбати прикраси з перлами, янтарю та різних каменів.

Сайт: https://www.pgi.gov.pl 

Адреса: Rakowiecka 4.

Робоча програма: понеділок — п'ятниця з 09.00 до 17.30; субота — вихідний день; неділя з 10.00 до 15.00. 19.03.2024 музей буде зачинено з 13:00 до 17:30.

Вартість квитка: безкоштовно.

12. Музей Варшавського повстання 

Він розташований у будівлі трамвайного депо, побудованому в 1904–1908 роках. Напередодні 60-ї річниці Повстання 31 липня 2004 року музей був урочисто відкритий. На площі 3000 м2 його постійна експозиція складається з 800 експонатів і 1500 фотографій, відео та аудіо записів.

Одним із залів є макет британського бомбардувальника Ліберейтор B-24J, який постачав повстанців зброєю та товарами. Тут показують фільм-імітацію польоту бомбардувальника над містом у 1945 році.

Поруч з музеєм є Стіна пам’яті довжиною 156 метрів, на якій вшановано імена 10 000 повстанців, які загинули у боротьбі за свободу.

Сайт: https://www.1944.pl

Адреса: Grzybowska 79.

Графік роботи: понеділок, середа, четвер п'ятниця – 8.00-18.00; субота та неділя – 10.00 до 18.00. Вівторок – вихідний день.

Вартість квитка: повний — 30 PLN, пільговий – 25 PLN. У понеділок вхід безкоштовний.

13: Музей польської армії

У ньому розглядається історія польських збройних сил, починаючи з часів заснування древнепольської держави і закінчуючи Другою світовою війною. Налічує близько 250000 експонатів і є одним з найбільших музеїв країни. Серед найцінніших є позолочений шолом воїна часів Болеслава I, обладунки та зброя багатьох королів, сідло та капелюх Наполеона I часів єгипетського походу.

У дворі демонструється військова техніка.

Сайт: https://muzeumwp.pl 

Адреса: Cytadela Warszawska - Plac Gwardii Pieszej Koronnej - Pawilon Południowy, Dymińska 13.

Графік роботи: середа – неділя – 10.00 до 16.00, понеділок та вівторок – вихідні. 

Вартість квитка:  повний квиток – 35 PLN, пільговий – 20 PLN, для дітей віком від 7 років, військовослужбовців та ветеранів вхід безкоштовний. Щочетверга вхід безплатний для всіх.

14. Фотопластикон

Пристрій для перегляду двох стереоскопічних зображень одночасно. З 1905 року на цьому місці працює найстаріший стереоскопічний театр Європи. Пощастило, що він вижив під час війни, і після її закінчення він став популярним — люди приходили, щоб побачити, як він живе в іншій країні.

Набір картинок постійно змінюється. У музеї є близько 7000 експонатів, але глядач може побачити лише 50 за півгодинний сеанс.

Сайт: https://fotoplastikonwarszawski.pl 

Адреса: al. Jerozolimskie 51.

Графік роботи: понеділок та з середи по неділю – 10.00-18.00; вівторок – вихідний.

Вартість квитка: звичайний квиток – 10 PLN, пільговий – 6 PLN. Щочетверга вхід безплатний.

15. Прага Koneser Center

Зараз на місці колишнього лікеро-горілчаного заводу знаходиться комплекс житла, офісів і розваг. У цьому місці є модні магазини, чотири художні галереї, музеї біжутерії та ілюзій (скоро відкриється музей польської горілки), готель і Google Startup Center. Майстер-класи, фестивалі музики та стилю, ярмарки, виставки, концерти та відкриті перегляди фільмів і вистав є звичайними подіями. На сайті доступна афіша, а вхід на більшість заходів безкоштовний.

Сайт: https://koneser.eu

Адреса: Plac Konesera 8.

Графік роботи: цілодобово.

Вартість квитка: безплатно.

16. Зоопарк (Zoo)

На 40 гектарах проживає понад 3500 тварин із 553 видів. У Польщі є такі тварини, як мурахоїди, гепарди та газелі, які не можна знайти в іншому зоопарку країни.

Зоопарк має місце для реабілітації диких птахів. Його пацієнтами стають приблизно півтори тисячі пернатих щороку; більш ніж половина з них повертаються на свободу після одужання.

Крім того, тут знаходиться єдиний у Польщі Зал вільних польотів, де можна спостерігати за птахами, що ширяють над головою, і слухати їх спів на фоні зелені водоспаду.

Сайт: https://zoo.waw.pl 

Адреса: Ratuszowa 1/3.

Графік роботи: грудень – січень – з 9:00 до 15:30 (у суботу та святкові дні до 16:00); лютий та листопад – щодня з 9:00 до 16:00; березень та жовтень – з 9:00 до 17:00; квітень – вересень – 9:00 до 18:00 (у суботу та святкові дні з травня по вересень до 19.00).

Вартість квитка: 

 • повний – 25 PLN з жовтня по березень і 35 PLN з квітня по вересень;
 • пільговий – 20 PLN з жовтня по березень і 30 PLN з квітня по вересень;
 • для дітей віком від 3 років і людей від 75 років – 1 PLN.

17. Bar Milk

У Варшаві перший заклад з такою назвою (у перекладі означає «молочний бар») відкрився в 1896 році та пропонував лише молочні страви. Зараз тут можна отримати повноцінний обід за ціною кави: 4–5 євро за суп, основну страву та напій.

Хоча в місті є багато «молочних барів», найбільш справжні вважаються:

Молочний бар Bambino 

Сайт: https://barbambino.pl 

Адреса: Hoża 19

Графік роботи: понеділок – п’ятниця – 08:00-20:00; субота та неділя – 09:00-17:00.

Вартість входу: безкоштовно

Молочний бар Prasowy 

Сайт: https://menu.mlecznebary.pl/prasowy 

Адреса: Marszałkowska 10/16

Графік роботи: понеділок, п’ятниця, субота – 09:00-19:00; вівторок, середа, четвер – 09:00-20:00; неділя – 08:00-19:00.

Вартість входу: безкоштовно.

18. PiwPaw Bar

Їм сказали: «Нікому не потрібно стільки сортів пива». «Доведемо зворотне», вирішили засновники. З трьох барів у Варшаві, а також одного в Лодзі, їхня ідея добре сприймається як місцевими, так і іноземними гостями.

У PiwPaw Parkingowa (Zurawia 32/34), який працює цілодобово, можна знайти 57 видів розливного пива і 200 видів пляшкового пива. У PiwPaw BeerHeaven (Foksal 16) є 95 кранів, з яких тече IPA, AIPA, RIS, стаут, портер і багато іншого, а також тут печуть піцу, додаючи американський хміль у тісто. PiwPaw Мазовецький (Mazowiecka 9) — це клубний заклад, у якому пропонують пива та міцний алкоголь.

Сайт: https://www.facebook.com/piwpawfoksal, https://www.facebook.com/piwpawsklep 

Адреса: 

 • PiwPaw Parkingowa – Zurawia 32/34;
 • PiwPaw BeerHeaven – Foksal 16;
 • PiwPaw Мазовецький – Mazowiecka 9.

Графік роботи: понеділок – з 16:00 до 23:00; вівторок, середа, четвер – з 16:00 до 00:00; п’ятниця – з 16:00 до 2:00; субота – з 13:00 до 2:00; неділя – з 13:00 до 23:00.

Вартість входу: безкоштовно.

19. Фабрика шоколаду Wedel Chocolate Lounge Staroswiecki

Найстаріший шоколадний виробник у країні. Історія фабрики починається з того, що Карол Ведел, який переїхав з Берліна до Варшави в 1851 році, почав продавати гарячий шоколад у невеликому магазинчику недалеко від центру міста.

У 1865 році його син Еміле отримав контроль над бізнесом сім’ї. Він перемістив виробництво на вулицю Szpitalna. Зараз фабрика працює за іншою адресою, де зараз знаходиться найстаріший фірмовий магазин Wedel у Польщі, а також затишне кафе, де подають гарячий шоколад, шоколадні цукерки та різноманітні десерти.

Сайт: https://wedelpijalnie.pl

Кафе та лаундж:

E.Wedel Chocolate Lounge "Old-Fashioned Shop"

Адреса: Szpitalna 8.

Графік роботи: щодня з 11:00 до 19:00.

Вартість входу: безкоштовно.

E.Wedel Chocolate Lounge at Krakowskie Przedmieście

Адреса: Krakowskie Przedmieście Street 45.

Графік роботи: з понеділка по четвер та у неділю – з 10:00 до 22:00, п’ятниця та субота – з 10:00 до 23:00.

Вартість входу: безкоштовно.

E.Wedel Chocolate Lounge at Freta Street

Адреса: Freta Street 13/15.

Графік роботи: щодня з 13:00 до 20:00.

Вартість входу: безкоштовно.

E.Wedel Chocolate Lounge at Centrum Praskie Koneser

Адреса: Konesera Square 1.

Графік роботи: щодня з 12:00 до 20:00.

Вартість входу: безкоштовно.

E.Wedel Chocolate Lounge at Złote Tarasy

Адреса: Złota Street 59/135.

Графік роботи: з понеділка по суботу – з 9:00 до 22:00, неділя – з 9:00 до 21:00.

Вартість входу: безкоштовно.

E.Wedel Chocolate Lounge Rogatka

Адреса: Zamoyskiego Street 36.

Графік роботи: щодня з 11:00 до 19:00.

Вартість входу: безкоштовно.

E.Wedel Chocolate Lounge at Piękna Street

Адреса: Piękna Street 18.

Графік роботи: щодня з 11:00 до 20:00.

Вартість входу: безкоштовно.

20. Центр Науки Коперник

У межах квитка на Виставки можеш відвідати усі постійні та поточну тимчасову виставки. Виставка Bzzz! доступна тільки для дітей до 6 років, тільки під наглядом дорослого. До Планетарію потрібно придбати окремий квиток.

На Виставки можна увійти за 30 хвилин до або на 60 хвилин після години вказаної на квитку протягом чинних годин роботи Виставок. Вхід до проекційної зали Планетарію після початку сеансу неможливий. Найкраще приходити на 10 хвилин раніше.

Сайт: https://www.kopernik.org.pl 

Адреса: Wybrzeże Kościuszkowskie 20

Графік роботи: 

 • виставка: понеділок – четвер – з 9:00 до 18:00; п’ятниця – з 9:00 до 20:00; субота та неділя – з 9:00 до 19:00;
 • планетарій: понеділок – з 9:00 до 15:30; вівторок та середа – з 9:00 до 18:30; четвер – з 9:00 до 20:00; п’ятниця та субота – - з 10:00 до 20:00; неділя – з 10:00 до 19:00.
 • сад на даху: з жовтня по квітень – зачинено; з травня по серпень – з 10:00 до 20:00; з вересня по листопад – з 10:00 до 17:00.

Вартість квитка:

 • виставка: звичайний – щодня 46 злотих; пільговий – у будні – 30 злотих, у вихідні – 32 злотих;
 • планетарій: концерти – 50 злотих; спеціальні шоу – 25 злотих; інше – 30 злотих (повний квиток), 22 злотих (пільговий).

Сподіваємося, наш перелік ТОП 20 місць у Варшаві надихнув вас на нові пригоди. Варшава чекає на вас з відкритими обіймами, готова подарувати незабутні враження та емоції. А щоб ваша подорож була максимально комфортною та безтурботною, не забудьте скористатися нашим сайтом для бронювання квитків на міжнародні автобусні рейси. Ми пропонуємо зручний пошук, вигідні пропозиції та широкий вибір рейсів, щоб ви могли легко планувати свою подорож.

Не пропустіть можливість створити подорож своєї мрії з комфортом та без зайвих зусиль. Плануйте свій візит до Варшави зараз і відкрийте для себе всі чудеса цього чарівного міста. Також не забудьте підписатися на наші новини та слідкувати за нами у соціальних мережах, щоб бути в курсі останніх акцій, знижок та новинок на нашому сайті. Приємної подорожі!

Читайте також: Як обрати ідеальний міжнародний автобусний рейс для вашої подорожі до Європи?

Нас питають - Ми відповідаємо

Чи безпечно подорожувати до Варшави на автобусі?

Як знайти найкращі пропозиції на квитки?

 • Використовуйте наш сайт для пошуку та порівняння різних рейсів. Ми пропонуємо широкий вибір маршрутів та актуальні акції.

Чи потрібно купувати квитки заздалегідь?

 • Рекомендуємо купувати квитки заздалегідь, особливо під час туристичного сезону, щоб гарантувати наявність місць та кращі ціни.

Як ми допомагаємо подорожуючим здійснити свої мрії:

"Використовуючи ваш сайт, я легко знайшла ідеальний рейс до Варшави. Все було чудово організовано, а подорож пройшла гладко та комфортно. Обов'язково скористаюся вашими послугами знову!" - Олена, Київ.

"Дякуємо за незабутню подорож! Варшава вразила мене своєю красою та гостинністю. Ваш сайт допоміг зробити мою подорож легкою та приємною." - Михайло, Львів.

Читайте також