Громадянин України за будь-який обставин може в’їхати в Україну. Жоден карантин не може обмежити це право. Для перетину кордону достатньо мати лише закордонний паспорт.

Іноземцям також дозволено в’їзд на територію України. Але їм необхідно мати:

  1. страховий поліс, який покриває витрати на лікування COVID-19 та обсервацію;
  2. тест ПЛР на COVID-19, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону.

У випадку їх відсутності іноземцю відмовляють у праві перетину державного кордону.

Самоізоляція

Всі особи, які перетинають кордон з держав або є громадянами держав із значним поширенням COVID-19, підлягають самоізоляції. Виключенням із даного правила є лише:

  • особи, які не досягли 12 років;
  • особи, які прибувають в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти;
  • особи, які є громадянами держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів;
  • особи, які прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
  • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення;
  • особи, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Строк самоізоляції в Україні становить 14 днів.

Особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі відмови від встановлення додатку особа підлягає обсервації (тобто самоізоляції в лікувальному закладі) (з переліком держав із значним поширенням COVID-19 можливо самостійно ознайомлюватись за посиланням).

Особа вважається такою, що обрала самоізоляцію з моменту авторизації в застосунку «Дій Вдома». Його можливо встановити лише на українські номери телефону (+380) – для реєстрації в застосунку абоненту надсилається СМС з кодом підтвердження, який потрібно ввести у застосунок.

«Дій вдома» - це застосунок, призначений для контролю за дотриманням умов самоізоляції. Контроль відбувається за допомогою регулярних повідомлень у додатку. У разі отримання повідомлення необхідно протягом 15 хвилин за допомогою застосунку зробити фото свого обличчя на фоні навколишнього середовища.

Відсутність відповіді на повідомлення не є правопорушення і не тягне відповідальності. Але у випадку відсутності відповіді поліція має здійснити перевірку дотримання вимог самоізоляції. Якщо вона зафіксує таке порушення, на особу накладається штраф в розмірі від 17 000 до 34 000 грн.

З додатковою інформацією щодо мобільного додатку можливо ознайомитись за посиланнями:

Як працює застосунок «Дій вдома»

Інструкція з використання застосунку «Дій Вдома»