Перетин кордону | PREXSELL - автобусні квитки до країн Європи
People seating in the bus

Перетин кордону

Перетин державного кордону можливий виключно в визначеному для цього місці, на прикордонному переході. Для рейсових автобусів на всіх пунктах пропуску передбачений окремий коридор проходу контролю.

Перед перетином кордону обов’язково перевірте з якого саме моменту дійсна Ваша віза (у випадку її наявності), адже день видачі візи часто не збігається із днем набуттям візою дійсності.

В’їжджаючи до Польщі іноземець обов’язково повинен мати:

  1. паспорт або інший дійсний проїзний документ;
  2. дійсну візу або інший дійсний документ, який дає право на в’їзд і перебування на території (в тому числі і біометричний паспорт);
  3. у випадку переїзду транзитом через Польщу до іншої держави, особа повинна мати дозвіл нав’їзд до іншої держави або дозвіл на перебування в іншій країні.

Також при перетині кордону можуть запитати:

  1. документ підтверджуючий наявність медичної страховки на час перебування в Польщі;
  2. достатню кількість грошей на час перебування, а також на повернення до держави походження, а це приблизно 200 злотих на день, але не менше 400 злотих (в разі короткострокового перебування);
  3. документи, що підтверджують наявність житла в Польщі;
  4. документ, що підтверджує мету в’їзду до Польщі (наприклад, запрошення чи дозвіл на працю).

Важливо !!!

Біометричний паспорт не передбачає необхідність мати запрошення, документи, що підтверджують бронювання житла, виписки із банку тощо. Фактично, обов’язковим є тільки розуміння мети візиту (і вміння її пояснити), а також демонстрація достатньої кількості коштів для перебування на території Польщі. В рідкісних випадках прикордонники вимагають продемонструвати наявність страховки.

Якщо з Вами подорожує дитина до 16 років, необхідно мати нотаріально погоджену згоду батьків на перетин кордону.

Отримання візи не гарантує в’їзд та перебування на території Польщі. Остаточне рішення про в’їзд приймає Прикордонна Служба.

На більшості пунктах пропуску прикордонна служба Польщі вимагає від пасажирів пройти разом зі всіма своїми речами через спеціальний коридор, на якому здійснюється огляд речей і перевірка документів. На пунктах пропуску України пасажири, як правило, не покидають автобус, працівники пункту пропуску підходять до кожного пасажира в автобусі.

В певних випадках українцям можуть відмовити у в’їзді на територію Польщі:

  1. відсутність усіх документів, що підтверджують мету перебування, або якщо такі документи є фальшивими, чи неактуальними;
  2. відсутність актуального страхового полісу;
  3. використаний допустимий час перебування в Польщі на підставі представленої візи.

Рішення про відмову робить Комендант Прикордонної служби. У разі відмови у закордонному паспорті робиться запис про відмову у в’їзді та вказується юридична підстава цього рішення.

Після завершення процедури перетину кордону в закордонному паспорті робиться відповідна відмітка (штамп), в якій вказується час та місце в’їзду на територію Польщі.