Перетин кордону

Перетин державного кордону можливий виключно в визначеному для цього місці, на прикордонному переході. Для рейсових автобусів на всіх пунктах пропуску передбачений окремий коридор проходу контролю.

Перед перетином кордону обов’язково перевірте з якого саме моменту дійсна Ваша віза (у випадку її наявності), адже день видачі візи часто не збігається із днем набуттям візою дійсності.

В’їжджаючи до Польщі іноземець обов’язково повинен мати:

  1. паспорт або інший дійсний проїзний документ;
  2. на період карантину - запрошення на роботу або дійсну візу, яка дає право на працю;
  3. у випадку переїзду транзитом через Польщу до іншої держави, особа повинна мати дозвіл на в’їзд до іншої держави або дозвіл на перебування в іншій країні. На період карантину право транзиту через Польщу мають особи із правом на проживання в країнах ЄС

Також при перетині кордону можуть запитати:

  1. документ підтверджуючий наявність медичної страховки на час перебування в Польщі;
  2. достатню кількість грошей на час перебування, а також на повернення до держави походження, а це приблизно 200 злотих на день, але не менше 400 злотих (в разі короткострокового перебування);
  3. документи, що підтверджують наявність житла в Польщі;
  4. документ, що підтверджує мету в’їзду до Польщі.

Важливо !!!

Біометричний паспорт загалом не передбачає необхідність мати запрошення, документи, що підтверджують бронювання житла, виписки із банку тощо. Але в період карантину наявність запрошення на роботу для біометричного паспорта є обов'язковим. Важливим також є розуміння мети візиту (і вміння її пояснити), а також демонстрація достатньої кількості коштів для перебування на території Польщі. В рідкісних випадках прикордонники вимагають продемонструвати наявність страховки.

Якщо з Вами подорожує дитина до 16 років, необхідно мати нотаріально погоджену згоду батьків на виїзд з України.

На більшості пунктах пропуску прикордонна служба Польщі вимагає від пасажирів пройти разом зі всіма своїми речами через спеціальний коридор, на якому здійснюється огляд речей і перевірка документів. На пунктах пропуску України пасажири, як правило, не покидають автобус, працівники пункту пропуску підходять до кожного пасажира в автобусі.

Отримання візи не гарантує в’їзд та перебування на території Польщі. Остаточне рішення про в’їзд приймає Прикордонна Служба. У разі відмови у закордонному паспорті робиться запис про відмову у в’їзді та вказується юридична підстава цього рішення.

Після успішного завершення процедури перетину кордону в закордонному паспорті робиться відповідна відмітка (штамп), в якій вказується час та місце перетину кордону.